Čo sme si odniesli z klubovej súťaže?

Priestor Educafe sa v stredu, 17. februára 2016, premenil na ring odvážnych rečníkov a hodnotiteľov. Stretnutie skoro ako každé iné okrem toho, že napätia v miestnosti bolo viac ako inokedy. Rečníci a hodnotitelia si nasadili boxerské rukavice, avšak s úsmevom na perách a bez knockautovania iných.

 Klubovú súťaž organizovali Matej Petrenka a Eva Šerá. Pre Mateja bolo výzvou všetko flexibilne zariadiť a navyše to odkomunikovať so ženou. Ako sám priznal: „Evička má totálne iný charakter ako ja a práve to, že sme to museli skĺbiť, ma obohatilo.

alt

Janka Branišová, viceprezidentka pre členstvo, mala zo súťaže pozitívne pocity: „Keďže som súťaž už organizovala, viem, čo je za ňou. Čo sa týka moderátora, stretnutie bolo veľmi dobre zmanažované a Evička to „zo zákulisia“ vynikajúco zvládla.

 Víťazstvo ostalo doma (u Mažáryovcov)

Z každej kategórie vybrali porotcovia víťaza, ktorý si odniesol zlatú sošku a postup do ďalšieho kola.

  • Petra Mažáry Pálfyová získala titul najlepšej rečníčky,
  • Andrej Mažáry porazil súperov v hodnoteniach.

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A čo ďalej?

Peťka a Mažo pôjdu zabojovať 12.3. do Košíc, do tzv. „Arey“, kde sa stretnú víťazi klubových súťaží zo všetkých slovenských klubov. Víťazi z Košíc potom postupujú na česko-slovenské kolo „Division“, ktoré bude v Brne 16.4. V poslednom kole „District“ v Temešvári musia byť už všetky prejavy v angličtine. Peťke a Mažovi držíme palce, aby nás reprezentovali do čo najvyššieho kola.

Prečo vôbec ísť zabojovať na súťaž?

Miro Ort, ktorý súťažil s rečou aj hodnotením, sa chcel porovnať s inými spíkrami v klube. „Prihlásiť sa na súťaž odporúčam všetkým, aj čerstvým členom. Nejde o to, či vyhráte, alebo budete najlepší rečník klubu, ale o to, že prekonáte svoj nekomfort.“

Z členov publika som vydolovala, že boli spokojní. Simonke Remeňovej sa páčilo celé stretnutie, avšak najviac reč Peťky Pálfyovej. Majo Nedvěd zhodnotil všetky reči za kvalitné a naučil sa viac počúvať 🙂

Aj ja som sa prihlásila s rečou. Chcela som zistiť, čo vo mne je, dať si cieľ, ktorý je pre mňa stresujúci a zároveň sa naň teším. Musím povedať, že to bolo skvelé a objavila som v sebe niečo, čo som naposledy zažila ako dieťa. Radosť zo súťaženia. 🙂 Odporúčam všetkým, ktorí sa boja rečniť.

Je to o ľuďoch. A nie je to klišé

A aká bola atmosféra a nálada? Steny rinčali od náruživosti súťažiacich a ruky boleli od potlesku. 🙂 To by ste museli zažiť. Našťastie, takéto súťaže sa konajú viackrát do roka a nemusíte čakať v kúte ako „Bejby“ v Hriešnom Tanci, kým po vás niekto príde. Nabudúce máte na to tú najlepšiu príležitosť, či už na organizovanie, alebo rečnenie. V Toastmasters sa vždy stretnete s podporou, ochotou a pomocou. Bez tých úžasných ľudí by nebol náš klub tým, čím je.

Petra Kováčová

alt

Súťažiaci v hodnoteniach: zľava Andrej Mažáry, Veronika Danevová, Miro Ort, Matej Trnavský a moderátor Matej.

alt

Súťažiaci v pripravených rečiach: zľava Matej Zámočník, Petra Mažáry Pálfyová, Petra Kováčová, Miro Ort a opäť Matej. 🙂