Jarný D.R.I.V.E. víkend 2016

Po pol roku nadišiel opäť čas stretnúť sa mimo pravidelných Toastmasters stretnutí na D.R.I.V.E. víkende.

Máš túžbu vyraziť tam s nami? Poď spojiť príjemné s užitočným v lone nádhernej slovenskej prírody. 

Kedy: 28 –29 máj 2016 (sobota, nedeľa)

Kde: Tréningové centrum Brainy, Krásno nad Kysucou (http://www.brainy.sk)

Spoločne sa možeme tešiť na:

 • inšpirujúce prednášky a workshopy v slovenskom jazyku
 • networking, spoznávanie nových ľudí
 • relaxácie, psychowalkman, cvičenia
 • nádhernú prírodu
 • príjemnú atmosféru

Na predchádzajúcich D.R.I.V.E. víkendoch si účastníci pochvaľovali predovšetkým rozmanitosť tém na jednotlivých workshopoch, spojenie relaxu a učenia. Prednášky nabité zmysluplnými informáciami! Vlado Lajčák za penzión Brainy bol označený za relaxačného guru!

Teraz si aj vy môžete vyskúšať silu a účinky meditačných cvičení, či oboznámiť sa s efektom psychowalkmanu. Účastníci oceňili aj rôzne spoločenské aktivity ako čajové posedenia, bubnovačku či opekačku. A to všetko sa dialo v lone nádhernej kysuckej prírody!

A ak máš pocit, že aj ty chceš vyskúšať aké to je byť v kruhu podobne naladených ľudí, ktorých zaujíma rozvoj a všeličo nové, príď sa pozrieť! Ak si sa rozhodol, kontaktuj prosím organizačný tím, ktorý ti pošle bližšie informácie:

Miroslav Ort a Zuzana Šuplatová

 

Fotky z jesenného vikendu najdeš v albume na Facebook-u a zopar z nich:

2% pre Toastmasters

Slovenskí Toastmasters je nadšená nezisková organizácia oddaná pomáhaniu jednotlivcom v získavaní a zlepšovaní ich komunikačných a vodcovských schopností. Sme súčasťou neziskovovej vzdelávacej organizácie Toastmasters International (http://www.toastmasters.org) a ťažíme zo vzdelávacích materiálov vytvorených a overených viac ako 85 rokmi skúseností a miliónmi jednotlivcov, ktorí mali možnosť zažiť prostredie dôvery a osobného rastu.

Ak ste sa ešte nerozhodli, komu venujete svoje 2% z daní, zvážte prosím Slovenskí Toastmasters ako možného kandidáta. Ak sa chcete dozvedieť, čo robíme a ako spoločnosť a jednotlivci ťažia z našej aktivity, radi vás privítame na niektorom z našich pravidelných stretnutí.

V každý párny štvrtok a v každý nepárny týždeň v stredu nás môžete vidieť ako plníme rôzne úlohy a učíme sa.

 

Kroky k venovaniu vašich 2% z daní

JEDNOTLIVCI

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane. (tlačivo: Potvrdenie o zaplatení dane za rok 2015)
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. (tlačivo: Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane)
 3. Najneskôr do 30. apríla. 2016 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska. 

ORGANIZÁCIE

Vaše daňové tlačivá obsahujú miesto na vpísanie informácií o príjemcovi 2% z vasich daní. Napíšte tam, prosím, naše údaje...

Obchodné meno: Slovenskí Toastmasters
IČO: 42418445
Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: Majerníkova  Číslo: 54
PSČ: 84105 Obec: Bratislava - Karlova Ves

Čo sme si odniesli z klubovej súťaže?

Priestor Educafe sa v stredu, 17. februára 2016, premenil na ring odvážnych rečníkov a hodnotiteľov. Stretnutie skoro ako každé iné okrem toho, že napätia v miestnosti bolo viac ako inokedy. Rečníci a hodnotitelia si nasadili boxerské rukavice, avšak s úsmevom na perách a bez knockautovania iných.

 

Klubovú súťaž organizovali Matej Petrenka a Eva Šerá. Pre Mateja bolo výzvou všetko flexibilne zariadiť a navyše to odkomunikovať so ženou. Ako sám priznal: „Evička má totálne iný charakter ako ja a práve to, že sme to museli skĺbiť, ma obohatilo.

alt

Janka Branišová, viceprezidentka pre členstvo, mala zo súťaže pozitívne pocity: „Keďže som súťaž už organizovala, viem, čo je za ňou. Čo sa týka moderátora, stretnutie bolo veľmi dobre zmanažované a Evička to „zo zákulisia“ vynikajúco zvládla.

 

Víťazstvo ostalo doma (u Mažáryovcov)

Z každej kategórie vybrali porotcovia víťaza, ktorý si odniesol zlatú sošku a postup do ďalšieho kola.

 • Petra Mažáry Pálfyová získala titul najlepšej rečníčky,
 • Andrej Mažáry porazil súperov v hodnoteniach.

alt

alt


A čo ďalej?

Peťka a Mažo pôjdu zabojovať 12.3. do Košíc, do tzv. „Arey“, kde sa stretnú víťazi klubových súťaží zo všetkých slovenských klubov. Víťazi z Košíc potom postupujú na česko-slovenské kolo „Division“, ktoré bude v Brne 16.4. V poslednom kole „District“ v Temešvári musia byť už všetky prejavy v angličtine. Peťke a Mažovi držíme palce, aby nás reprezentovali do čo najvyššieho kola.


Prečo vôbec ísť zabojovať na súťaž?

Miro Ort, ktorý súťažil s rečou aj hodnotením, sa chcel porovnať s inými spíkrami v klube. „Prihlásiť sa na súťaž odporúčam všetkým, aj čerstvým členom. Nejde o to, či vyhráte, alebo budete najlepší rečník klubu, ale o to, že prekonáte svoj nekomfort.“

Z členov publika som vydolovala, že boli spokojní. Simonke Remeňovej sa páčilo celé stretnutie, avšak najviac reč Peťky Pálfyovej. Majo Nedvěd zhodnotil všetky reči za kvalitné a naučil sa viac počúvať :) 

Aj ja som sa prihlásila s rečou. Chcela som zistiť, čo vo mne je, dať si cieľ, ktorý je pre mňa stresujúci a zároveň sa naň teším. Musím povedať, že to bolo skvelé a objavila som v sebe niečo, čo som naposledy zažila ako dieťa. Radosť zo súťaženia. :) Odporúčam všetkým, ktorí sa boja rečniť.


Je to o ľuďoch. A nie je to klišé

A aká bola atmosféra a nálada? Steny rinčali od náruživosti súťažiacich a ruky boleli od potlesku. :) To by ste museli zažiť. Našťastie, takéto súťaže sa konajú viackrát do roka a nemusíte čakať v kúte ako „Bejby“ v Hriešnom Tanci, kým po vás niekto príde. Nabudúce máte na to tú najlepšiu príležitosť, či už na organizovanie, alebo rečnenie. V Toastmasters sa vždy stretnete s podporou, ochotou a pomocou. Bez tých úžasných ľudí by nebol náš klub tým, čím je.


Petra Kováčová

 

 


alt

Súťažiaci v hodnoteniach: zľava Andrej Mažáry, Veronika Danevová, Miro Ort, Matej Trnavský a moderátor Matej.

alt 

Súťažiaci v pripravených rečiach: zľava Matej Zámočník, Petra Mažáry Pálfyová, Petra Kováčová, Miro Ort a opäť Matej. :-)

Časopis Slovenskí Toastmasters 2014/1

 

casopis sktm_01_2014_obalka_small

Po dlhšom čase sme sa rozhodli obnoviť Časopis Slovenskí Toastmasters.

Toto číslo reflektuje nedávnu CEE SPEECH CONTEST 2014. Nájdete tu (skoro) všetko.

 

Ak máte záujem stať sa členom redakcie, budeme veľmi radi! Stačí poslať mail na JLIB_HTML_CLOAKING .

 

Dočítania! :)  

Gabriela Čepičanová
šéfredaktora časopisu Slovenskí Toastmasters


ČASOPIS SLOVENSKÍ TOASTMASTERS 2014/1

Toastmasters na Festivale Inner Winner Slovensko

Aj tento rok bude na Festivale Inner Winner Slovensko večer venovaný Toastmasters. A opäť vstup VOĽNÝ :) 

V sobotu 8.3.2014 o 18:30 sa v hoteli Chopin v Bratislave na pódium postavia skúsení rečníci, hodnotitelia a tiež improvizátori-účastníci festivalu. Priďte podporiť našich rečníkov a stretnúť sa v inom prostredí!

Pokiaľ plánujete navštíviť celý Festival Inner Winner Slovensko, odporúčame Vám zakúpiť si vstupenky cez nasledovný link:

http://www.inner-winner.sk/program/?a_box=gtzbve4a


V rámci partnerskeho programu Toastmasters <-> Inner Winner Slovensko, totiž získa Toastmasters klub províziu za zakupenú vstupenku. Tú danému členovi/budúcemu členovi odpočítame z členského. Pri platbe členského na nasledovné obdobie (apríl-september 2014) bude mať teda nižšie členské v klube Toastmasters.

Vedenie Inner Winner Slovensko sa navyše rozhodlo pridať k 3-dňovému lístku každému z Toastmasters bonusy:

 - 1-dňový seminár Aktívny stress manažment – elixír vitality a spokojného života

 - mesačné členstvo v inšpiratívnom online programe „5minutovka“. Päť minút denne pre Váš rozvoj a osobný rast s Jiřím Vokáčom Čmolíkom. Techniky, inšpirácie, rozhovory, členská sekcia = 5 minút akcie každý deň! http://5minutovka.cz/

 

Ďalšie informácie: JLIB_HTML_CLOAKING   prípadne  JLIB_HTML_CLOAKING

 

Na festivale bude aj Toastmasters stánok. Ak nás tam Vy, alebo Vaši známi plánujete navštíviť, radi Vám osobne povieme viac o tom ako Toastmasters funguje, a ako sa stať lepším rečníkom a lídrom.

Hlasujte za najlepšie video PR kampane

Do stredy 17. októbra do 17:00 máte možnosť zahlasovať za najlepšie video PR kampane ktorá mala názov „Lepšie raz vidieť Toastmasters, ako stokrát o nich počuť“.

Dajte hlas najlepšiemu rečníkovi a navyše môžete získať jednu z cien. Vyhlásenie výsledkov sa ukutoční počas 121. stretnutia klubu Slovenskí Toastmasters vo štvrtok 17. októbra.

 

1. kolo videí - 5.9.2013

video-2013-09-05-toastmasters-stretnutie-kubascikova-eva-zr1    video-2013-09-05-toastmasters-stretnutie-halgas-jozef-zr1    video-2013-09-05-toastmasters-stretnutie-palfyova-petra-pr4 
Milý denníček                      Moja životná cesta              Čím hustejšie, tým lepšie

2. kolo videí - 11.9.2013

video-2013-09-11-toastmasters-stretnutie-hrusc-matej-zr3    video-2013-09-11-toastmasters-stretnutie-kubikova-barbora-zr7
Prečo zabúdame?                Splň si svoj sen

3. kolo videí - 19.9.2013

video-2013-09-19-toastmasters-sutaz-anka-prejav    video-2013-09-19-toastmasters-sutaz-mazary-andrej-prejav    video-2013-09-19-toastmasters-sutaz-palfyova-petra-prejav    video-2013-09-19-toastmasters-sutaz-pala-radoslav-prejav
Tri po domácky vyrobené     Zážitkový rafting                  Priznanie                             Najdrahšie veci,
prezentačné bomby                                                                                                ktoré môžeme precikať

4. kolo videí - 25.9.2013

video-2013-09-25-toastmasters-stretnutie-fuzak-jan-zr3    video-2013-09-25-toastmasters-stretnutie-cicmancova-katarina-zr3    video-2013-09-25-toastmasters-stretnutie-palfyova-petra-pr5    video-2013-09-25-toastmasters-stretnutie-supina-vlastislav-sp2
Beh smiechu                       Šťastie harmonického         Do nekonečna a ešte ďalej  Novoročný prejav prezidenta
                                         vzťahu majú v rukách ženy
 
 

Lepšie raz vidieť Toastmasters, ako stokrát o nich počuť

 
banner-toastmasters-pr-kampan res50Členovia rečníckeho klubu Slovenskí Toastmasters so sídlom v Bratislave sa rozhodli v spolupráci s propagačným portálom PROMOSPRAVY.sk a ďalšími mediálnymi partnermi zorganizovať 
PR kampaň pod názvom Lepšie raz vidieť Toastmasters, ako stokrát o nich počuť. Cieľom akcie je na septembrových stretnutiach klubu natočiť na kameru pripravené prednesy, spracovať videá, publikovať ich a zdieľať na internete, aby sa čo najviac ľudí naučilo umeniu reči, počúvania a myslenia.Kampaň Lepšie raz vidieť Toastmasters, ako stokrát o nich počuť prebieha s podporou facebook stránky Slovenskí Toastmasters, dole uvedených mediálnych partnerov a formou dvoch súťaží: štatisticky najsledovanejšie video, divácky najlepšie video. Prvá súťaž je naplánovaná na štyri kolá (5. až 18. september, 11. až 25. september, 19. september až 2. október, 25. september až 9. október) a v druhej rozhodnú diváci hlasovaním o najlepšie video (od 10. do 17. októbra 2013).


Zo štyroch kôl sa vyberie najsledovanejšie video podľa výsledného počtu kliknutí a následne bude záverečné hlasovanie o najlepšie video. Bude prebiehať 7 dní tak, že osoby (mimo rečníkov) vyplnia na PROMOSPRAVY.sk online formulár a dajú svoj divácky hlas (červené okienka v súťažnej tabuľke) iba jednej pripravenej reči. Na večernom stretnutí klubu dňa 17. októbra 2013 hlavný organizátor PR kampane oznámi výsledky súťaže o najlepšie video a jeho tvorcovia plus jeden vylosovaný spomedzi hlasujúcich získajú od neho ocenenia.

Nielen takto Vám vieme pomôcť naučiť sa prezentovať Vaše myšlienky pred ľuďmi

A je to tu. Prvý krát tento rok. Stretnutie pod holým nebom na nábreží Eurovea. Pekné slnečné počasie a príjemná atmosféra, o ktorú sa postarali všetci tí, ktorí sa rozhodli prísť a zabaviť sa.

Ako Vám klub Slovenskí Toastmaters môže najmä na týchto stretnutiach pomôcť zlepšiť Vaše rečnícke schopnosti?

Prezentačné zručnosti sú ako živý organizmus. Neustále sa rozvíjajú. Aby sme v našom klube poskytli priestor rečníkom, ktorí sa chcú rozvíjať, naše 105. stretnutie sme zorganizovali na nábreží Dunaja.
Je to celkom iné, keď rečníte na našom obvyklom mieste v kaviarni Coffee & Co, kde máte pred sebou okolo 20 ľudí a keď ste na otvorenom priestranstve, kde ich je viac ako 50. Navyše naokolo je veľa hluku, preto musíte hovoriť viac nahlas a cvičiť si tak svoju hlasovú rozmanitosť. Možno to znie náročne, ale práve tréning v nepriaznivých podmienkach posúva našich rečníkov rýchlejšie dopredu. Ak zvládnete bez problémov rečniť vonku, tak dokážete rečniť aj vo veľkej miestnosti. Na konci Vášho prejavu si teda nepovedia : „Škoda, že ho/ju nebolo počuť aj vzadu, kde som sedel,“ ale povedia si: „Páni, na to, že to bola tak veľká miestnosť, počul som ho/ju aj vzadu.“

Ako niektorí z Vás možno vedia, okrem začiatočníckeho manuálu Zručný rečník, vďaka ktorému sa naučíte základom rétoriky, máme aj pokročilé manuály.

Práve na tomto stretnutí sme mohli vidieť dva pokročilejšie prejavy. Jeden prednes básne a druhý o tom, ako sa predáva.

Máte aj Vy chuť opustiť svoju zónu komfortu a začať na sebe pracovať?
Tak potom ste tu správne.

Teším sa na Vás na ďalšom stretnutí.

 

Miroslav Beňo,

člen klubu Slovenskí Toastmasters

 

Foto: členovia klubu Slovenskí Toastmasters

Stretnutie pod holým nebom IV.

Po zimnej prestávke pokračujeme v našich obľúbených stretnutiach pod holým nebom. Prvé stretnutie už klope na dvere:

Stretnutie Toastmasters pod holým nebom IV.


TM Eurovea2_2012_08_15___mp02_web3

Kedy:   3. júla 2013 (streda)o 18:30

Kde:     nábrežie Dunaja pri Eurovea
            


Vstup samozrejme zadarmo :)

Na čo sa môžete tešiť:

 
 • uvidíte, ako sa dá aj inak než slovne vyjadriť myšlienka, ktorú chceme odovzdať v prejave
 • možete sa zapojiť do zaujímavých improvizácií,
 • spoznať zaujímavých ľudí,
 • precvičiť si hlasivky a tiež silu vášho potlesku :)

Tešíme sa na Vás. Zoberte so sebou aj Vašich kamarátov a známych. Pretože Toastmasters je pre každého, kto chce popracovať na svojich rečníckych a vodcovských schopnostiach a užiť si pri tom veľa zábavy.

Udalosť na Facebook-u: https://www.facebook.com/events/140559466144969/

A ako to vyzeralo na predchádzajúcich dvoch stretnutiach pod holým nebom si môžete vypočuť z reportáže Slovenského Rozhlasu, prečítať z reportáže na Promosprávach alebo pozrieť v našej Fotogalérii.

Fotky z oslavy 5. výročia Toastmasters klubov na Slovensku

Dňa 3. júna 2013 sme oslávili založenie prvého klubu Toastmasters na Slovensku v príjemných priestoroch hotela Sheraton.

Zaspomínali sme si na začiatky každého z našich troch klubov a vyspovedali tých, ktorí stáli pri ich zrode. Myšlienka založenia klubu Toastmasters ich tak pohltila, že neváhali investovať svoj voľný čas do tejto neziskovej organizácie a tvrdo pracovali, aby na Slovensku vznikol priestor na osobný rozvoj.

Počas večera odzneli aj prezentácie významných členov zahraničných klubov Toastmasters z Budapešti a Viedne. Pozvanie prijal aj Anthony Achmat, skúsený rečník, víťaz celosvetovej rečníckej súťaže, ktorý nám porozprával o svojich prvých kontaktoch s Toastmasters a najmä, ako veľmi Toastmasters ovplyvnil jeho život.

V závere večera sme ocenili všetky naše úspechy za posledný rok a privítali sme na pódiu aj nové vedenie klubov. Jeho členovia budú rozvíjať myšlienku tvorby pozitívneho a podporného prostredia pre zlepšovanie komunikačných a líderských zručností ďalej tak, aby kluby neustále rástli ako po kvalitatívnej, tak aj po kvantitatívnej stránke.

Prajem preto naším klubom všetko najlepšie, veľa zanietených rečníkov a tvorbu inšpiratívneho prostredia pre všetkých členov aj hostí na stretnutiach.

 

Janka Šmotláková

VP PR