Nielen takto Vám vieme pomôcť naučiť sa prezentovať Vaše myšlienky pred ľuďmi

A je to tu. Prvý krát tento rok. Stretnutie pod holým nebom na nábreží Eurovea. Pekné slnečné počasie a príjemná atmosféra, o ktorú sa postarali všetci tí, ktorí sa rozhodli prísť a zabaviť sa.

Ako Vám klub Slovenskí Toastmaters môže najmä na týchto stretnutiach pomôcť zlepšiť Vaše rečnícke schopnosti?

Prezentačné zručnosti sú ako živý organizmus. Neustále sa rozvíjajú. Aby sme v našom klube poskytli priestor rečníkom, ktorí sa chcú rozvíjať, naše 105. stretnutie sme zorganizovali na nábreží Dunaja.
Je to celkom iné, keď rečníte na našom obvyklom mieste v kaviarni Coffee & Co, kde máte pred sebou okolo 20 ľudí a keď ste na otvorenom priestranstve, kde ich je viac ako 50. Navyše naokolo je veľa hluku, preto musíte hovoriť viac nahlas a cvičiť si tak svoju hlasovú rozmanitosť. Možno to znie náročne, ale práve tréning v nepriaznivých podmienkach posúva našich rečníkov rýchlejšie dopredu. Ak zvládnete bez problémov rečniť vonku, tak dokážete rečniť aj vo veľkej miestnosti. Na konci Vášho prejavu si teda nepovedia : „Škoda, že ho/ju nebolo počuť aj vzadu, kde som sedel,“ ale povedia si: „Páni, na to, že to bola tak veľká miestnosť, počul som ho/ju aj vzadu.“

Ako niektorí z Vás možno vedia, okrem začiatočníckeho manuálu Zručný rečník, vďaka ktorému sa naučíte základom rétoriky, máme aj pokročilé manuály.

Práve na tomto stretnutí sme mohli vidieť dva pokročilejšie prejavy. Jeden prednes básne a druhý o tom, ako sa predáva.

Máte aj Vy chuť opustiť svoju zónu komfortu a začať na sebe pracovať?
Tak potom ste tu správne.

Teším sa na Vás na ďalšom stretnutí.

 

Miroslav Beňo,

člen klubu Slovenskí Toastmasters

 

Foto: členovia klubu Slovenskí Toastmasters