Niektorí z nás prišli, lebo sa chceli zlepšiť v rečnení pred publikom. Iní chceli získať väčšiu sebadôveru. Ďalší našli partiu ľudí, kde sa cítia dobre a dodáva im to energiu do života. Viacerí prišli do nášho klubu z Power trainingu, lebo ho organizujú ľudia, ktorí stáli aj pri zrode nášho klubu. Sme ľudia, ktorí sa nielen chcú zlepšovať, ale sú ochotní venovať tomu námahu a pracovať na sebe. A to je úplne iné mentálne nastavenie a myslenie ako v bežnej vzorke ľudí vonku.
- Spolu vieme vytvoriť príjemnú, podpornú a veselú atmosféru, kde sa cítime dobre.
- Mnohí sme sa spriatelili.
- Dáva nám to zmysel a naplnenie.
- Robí nám radosť pomáhať si navzájom (konštruktívnou kritikou, postrehmi, odovzdávaním skúseností,...)
- Chceme odovzdať to najlepšie zo seba. V hodnotných prejavoch, hodnoteniach, podpore ostatných,...
- Radi spolupracujeme.
- Sú medzi nami ľudia, ktorí sa venujú zaujímavým projektom.
- Niektorí z nás sú veľmi spoločenský a radi zostávajú pokecať si po skončení stretnutia.
- Iní sú menej ukecaný a viac makači, ktorí pracujú na svojom rýchlom napredovaní.
 • Keď som skončila školu, hľadala som miesto, kde sa zlepším v komunikácii a prezentovaní. Bála som sa prednášať, mala som hrôzu v očiach, keď som predstúpila pred ľudí. V Toastmasters som zistila, že každý, kto prednáša, má trému, a veľa ľudí to má podobne ako ja. Ľudia v Toastmasters mi ukázali, že všetko je o tréningu a kvalitnej spätnej väzbe. Z týchto ľudí sa stali moji kamaráti a z jedného konkrétne môj snúbenec. :)
  Petra Kováčová
 • Toastmasters mi dal možnosť spoznať kto som! Keď stojím a rozprávam pred niekoľkými ľuďmi, zažívam rovnaké pocity a strachy ako v bežnom živote. Lenže tu sú 10x silnejšie. Rečníctvo je pre mňa vďaka tomu funkčná forma osobnostného rastu. Tu v klube vďaka možnosti rečniť pred ľuďmi a know-how Toastmasters rastiem ako človek. Ako rečník a ako líder.  Ako Líder a manažér som tu dokázal dosiahnuť ciele, o ktorých sa mi možno dva roky pred tým ani nesnívalo.
  Andrej Mažáry
 • Naučil som sa veriť si, nepochybovať o sebe a byť vďačný. Vďaka Toastmasters som spoznal skutočnú hodnotu spätnej väzby. Toastmasters u mňa prebudil hlad po zlepšovaní sa, keď okolo seba na stretnutiach vidím toľko inšpiratívnych a motivovaných ľudí. Po každom stretnutí odchádzam pozitívne naladený a plný energie.
  Matej Trnavský
 • Matej Petrenka

  Myslím že Toastmasters mi pomohol objaviť moje silné stránky, a rozvíjať ich. Na báze mentoringu a manuálov som sa naučil základy rečníctva a líderstva. A zkrz pokročile manuáli pracujem na tom aby som bol dobrý rečník a ešte lepší líder. Toastmasters beriem ako cvičiace stredisko, kde chodím skúšať nové veci a robiť chyby. A tam "vonku" všetky vedomosti a skúsenosti aplikujem.

  Matej Petrenka
 • Miroslav Ort

  Rečnenie na verejnosti ide ruka v ruke s líderstvom. Líder nie je môj šéf, riaditeľ firmy alebo prezident. Lídrom svojho života je každý z nás. Aj toto som sa naučil v klube Slovenskí Toastmasters, kde sa praktickým príkladom učím byť lepším človekom.

  Miroslav Ort
 • Roman Gujber

  Získal som viac sebadôvery a objavil som, že viem byť aj rozprávačom, hercom. Spoznal som seba v nových situáciách a úlohách. TM mi dal aj nových priateľov. Je to partia ľudí, kde sa cítim výborne.

  Roman Gujber