Reportáž v Slovenskom Rozhlase (RTVS)

Na úspešné Stretnutie pod holým nebom I. prišla aj reportérka Slovenského Rozhlasu, Miroslava Ondrejčíková.

Ako rečníci a klub zaujali okoloidúcich?

To si môžete vypočuť zo záznamu reportáže, ktorá bola odysielaná 24.7.2012 - Repotáž v Slovenskom Rozhlase

 

Peter Šupina, CC, CL

Moja história vzdelávania začala knihami o svojpomocnom raste, potom prišla éra kurzov. Jeden 12-týždňový pomohol, vydržalo to však iba na nejakú dobu. Toastmasters vnímam ako dlhodobý tréning a dlhodobý rast. Mojou víziou je pomôcť rôznym ľuďom dosiahnuť sebavedomie odovzdávať svoje myšlienky iným, odkomunikovať svoje nápady. Myslím si, že Toastmasters sú tým správnym miestom.

Lukáš Matúška, ACB, ALB

Ak porovnám Toastmasters s mojou prácou v banke, v živote som od svojho šéfa nedostal takú spätnú väzbu ako dostávam na týchto stretnutiach. Každé stretnutie vnímam ako školenie zadarmo, stále sa čudujem tomu, že to niekto dokáže robiť bez nároku na odmenu. Aj preto sa snažím klubu dať čo najviac, aby som aspoň vybalansoval to, čo som z neho dostal a dostávam. Slovenskí Toastmasters sú pre mňa dôležití z hľadiska schopnosti odprezentovať sa a poskytnúť spätnú väzbu v rodnom jazyku.

Martin Huba, ACB, ALB

Už sú to takmer tri roky, čo poznám myšlienku Toastmasters. Mal som možnosť aktívne sa podieľať na tvorení prvého klubu v anglickom jazyku. Táto skúsenosť ma len utvrdila v tom, že idea a misia, ktorú táto vzdelávacia organizácia plní, má v našej spoločnosti veľmi významné postavenie. Nepochybujem, že za tri roky som sa naučil viac o komunikácii a vedení ľudí, ako by som mohol kdekoľvek inde. Toastmasters v slovenčine sú mojím snom už od začiatku a som rád, že nadišla chvíľa tento sen zrealizovať.

Alena Murová, ACG, CL

Mám pocit, že som sa na stretnutiach Toastmasters doteraz veľmi veľa naučila. Hoci na začiatku som trochu zaznávala formalitu stretnutí a pevnú štruktúru, v súčasnosti ju naopak obdivujem, sú to asi jediné stretnutia, ktoré začínajú načas...
Páči sa mi, že misiou klubu je správať sa k sebe slušne a pekne.
Veľmi rada počúvam, o čom ľudia hovoria, veľmi sa mi páči sledovať pohľady iných ľudí.

Anton Kovalčík, CC, ALB

Toastmasters veľmi dobre zapadajú do mojej osobnej vízie. Každý človek, ktorý tam je, je pozitívne naladený, je aktívny, stretnúť podobné množstvo takých ľudí na jednom mieste je relatívne náročné. Vidím v tom zároveň možnosť učiť sa spolupracovať, takto budujeme vzájomnú dôveru, spolu niečo tvoríme. Toastmasters sú zdrojom ľudí, ktorým môžem dôverovať. Ďalšou vecou, v ktorej vidím budúcnosť, je systém vzdelávania, ktorý je overený a vedie ma prakticky k zaručenému úspechu. Systém, ktorý ma núti ísť mimo zóny komfortu a rásť.