Sieň slávy a referencie

Sieň slávy

Slovenskí Toastmasters sa stal celosvetovo najlepším klubom za sezónu 2015-2016. Stalo sa to najmä vďaka nadšeniu, skúsenostiam a organizačným schopnostiam jedného zo zakladajúcich členov - Andreja Mažáryho.
Klub Slovenskí Toastmasters
Najlepší klub na svete
Andrejovi sa vďaka jeho nadšeniu a veľkému množstvu práce podarilo získať 2 - krát titul DTM. V roku 2015 a 2017. (Distinguished Toastmaster - najvyššie ocenenie v rámci Toastmasters vzdelávacích programov). Na získanie DTM treba vynaložiť veľa času a úsilia . Okrem práce v rámci klubu (prejavy, hodnotenia, moderovanie, mentorovanie nových členov, byť členom vedenia klubu, ...) treba aj organizovať regionálne súťaže, byť mentorom nových klubov, byť regionálnym manažérom (Area director), atď... Titul DTM na Slovensku má len niekoľko ľudí a 2 tituly má iba Andrej.
Andrej Mažáry
2xDTM, bývalý prezident klubu

Slovenskí Toastmasters v číslach

12

rokov na Slovensku

400+

doterajších členov

500+

stretnutí klubu

Čo hovoria naši členovia​

Toastmasters mi dal možnosť pracovať na svojich silných stránkach a ukázal mi, že aj tam nájdem veľa skrytých strachov a pre zlepšenie v nich (moje silné stránky - talenty) musím von z komfortnej zóny.
Ľuboš Bahorec
člen klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi dáva iný, často lepši pohľad na seba samého, zároveň však kritickejší pohľad na seba, teda, že mi zrazil hrebienok. Dal mi aj vedomie, že ľudia nefungujú tak ako ja chcem a musím sa s tým naučiť žiť.
Martin Pagáč
člen klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi dal ľudí, na ktorých sa dá spoľahnúť. Pocit, že som pre niečo užitočný a práca na mojich zručnostiach má zmysel. Spätnú väzbu - takú vranu na pleci, ktorá ma nenápadne upozorní na moje chyby. A poznanie, že gesto a správne zvolené slová môžu komunikovať ďaleko do budúcnosti.
Erik Rédli
člen klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi v prvom rade pomohol zbaviť sa môjho najväčšieho strachu a ten premenil na dalo by sa povedať na vášeň. Zamilovala som si rečnenie, veľmi ma to baví a vďaka Toastmasters sa mám neustále kam posúvať. Okrem toho mi priniesol kopu priateľov a spoznala som skvelých a inšpiratívnych ľudi.
Mária Koczová
členka klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi dal priateľov - skupinu ľudí, s ktorými sa dá komunikovať na rovnakej vlnovej dĺžke, nástroje, ktoré mi pomohli výrazne znížiť stres a strach z rozprávania na verejnosti, vagóny inšpirácie a kýble motivácie, vyššiu dávku sebadisciplíny, akcieschopnosť, motiváciu prejsť od snívania ku konkrétnym činom, možnosť zdieľať vlastné názory, postrehy, skúsenosti, vedomosti, možnosť rozširovať si obzory, vzdelávať sa, pracovať na sebe – a to pravidelne.
Zuzana Šuplatová
členka klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi dal v prvom rade sebadôveru vo verejnom prejave. V druhom rade mi Toastmasters dal priateľov s ktorými sa môžeme navzájom podporovať a rásť. V treťom rade mi dal Toastmasters nový pohľad na riadenie a motivovanie ľudí. Riadenie ľudí cez štruktúru klubu a motivovanie prostredníctvom môjho prejavu.
Martin Seják
bývalý člen klubu Slovenskí Toastmasters
Rečnenie na verejnosti ide ruka v ruke s líderstvom. Líder nie je môj šéf, riaditeľ firmy alebo prezident. Lídrom svojho života je každý z nás. Aj toto som sa naučil v klube Slovenskí Toastmasters, kde som sa praktickým príkladom učil byť lepším človekom.
Miroslav Ort
bývalý člen klubu Slovenskí Toastmasters
Myslím, že Toastmasters mi pomohol objaviť moje silné stránky a rozvíjať ich. Na báze mentoringu a manuálov som sa naučil základy rečníctva a líderstva. A skrz pokročilé manuály som pracoval na tom, aby som sa stal dobrým rečník a ešte lepším lídrom. Toastmasters beriem ako cvičiace stredisko, kde som chodil skúšať nové veci a robiť chyby. A tam "vonku" som všetky vedomosti a skúsenosti aplikoval.
Matej Petrenka
bývalý člen klubu Slovenskí Toastmasters
Naučil som sa veriť si, nepochybovať o sebe a byť vďačný. Vďaka Toastmasters som spoznal skutočnú hodnotu spätnej väzby. Toastmasters u mňa prebudil hlad po zlepšovaní sa, keď okolo seba na stretnutiach vidím toľko inšpiratívnych a motivovaných ľudí. Po každom stretnutí odchádzam pozitívne naladený a plný energie.
Matej Trnavský
bývalý člen klubu Slovenskí Toastmasters
Získal som viac sebadôvery a objavil som, že viem byť aj rozprávačom, hercom. Spoznal som seba v nových situáciách a úlohách. TM mi dal aj nových priateľov. Je to partia ľudí, kde sa cítim výborne.
Roman Gujber
člen klubu Slovenskí Toastmasters
Keď som skončila školu, hľadala som miesto, kde sa zlepším v komunikácii a prezentovaní. Bála som sa prednášať, mala som hrôzu v očiach, keď som predstúpila pred ľudí. V Toastmasters som zistila, že každý, kto prednáša, má trému, a veľa ľudí to má podobne ako ja. Ľudia v Toastmasters mi ukázali, že všetko je o tréningu a kvalitnej spätnej väzbe. Z týchto ľudí sa stali moji kamaráti a z jedného konkrétne môj snúbenec. 🙂
Petra Kováčová
bývalá členka klubu Slovenskí Toastmasters
Toastmasters mi dal možnosť spoznať kto som! Keď stojím a rozprávam pred niekoľkými ľuďmi, zažívam rovnaké pocity a strachy ako v bežnom živote. Lenže tu sú 10x silnejšie. Rečníctvo je pre mňa vďaka tomu funkčná forma osobnostného rastu. Tu v klube vďaka možnosti rečniť pred ľuďmi a know-how Toastmasters rastiem ako človek. Ako rečník a ako líder.  Ako líder a manažér som tu dokázal dosiahnuť ciele, o ktorých sa mi možno dva roky pred tým ani nesnívalo.
Andrej Mažáry
člen klubu Slovenskí Toastmasters